Serbest Bölge

BİM-A101-ŞOK Çamaşır Makineleri Aktüel Ürünler

Geçenlerde yaklaşık 20 senelik Arçelik çamaşır makinem ben artık çalışmıyorum dedi. Daha önceki arızalarında ufak tefek pansumanlarla tedavi ettiğim makineme veda etmek zorunda kaldım. Hemen google amcaya çamaşır makinesi fiyatları hakkında bilgi almak için araştırmaya başladım. Ortalama en alt seviye makinelerin 1500 TL den başladığını gördüm.

BİM-A101-ŞOK Çamaşır Makineleri Aktüel Ürünler

Özellikleri artıkça fiyatların 2500-3000’e kadar çıktığını gördüm. Beyaz eşya bayilerinde de çeşitli taksit avantajları vardı. Fakat benim ihtiyacımı daha uygun fiyatlı herhangi bir makinenin giderebileceğini düşündüm. İşte bu noktada karşıma BİM, A-101 ve ŞOK marketlerin aktüel ürünleri olan çamaşır makineleri çıktı.Şimdi ben bunları kendimce karşılaştırdım.

BİM in sunduğu ürün Arçelik ve BEKO nun yan ürünü diye tabir edebileceğimiz Keysmart key-8001, 8 kg lık ve A+++ özellikleri ile karşıma çıktı. Ayrıca 15 program, 1000 Devir ve bence en önemlisi Arçelik servis garantisi sunuyordu.

A-101 in sunduğu ürün Vestel’in yan ürünü diye tabir edebileceğimiz SEG SCM 9001, 9 Kg lık, A++ özellikleri ile karşıma çıktı. Ayrıca 15 program ve 1000 devir özelliklerine sahipti. Bu üründe Vestel garantisi sunuyordu.

ŞOK’un sunduğu ürün İNDESİT marka IWE 91283 SL model, 9 kg lık ve A+++ özelliklerini sunuyordu. Bu ürün 16 program ve 1200 devir hıza sahipti. 3 yıllık garanti sunuyordu.

Çamaşır makinesi acil olarak ihtiyaç duymam sebebiyle o hafta hangi ürün marketlerin satışındaysa onlara baktım. Ayrıca İnternet de ki  kullanıcı yorumlarına baktım. Makinelerin sunmuş olduğu özellikler benim işimi görüyordu. Özellik olarak birbirlerine yakın ürünlerdi. Burada dikkat ettiğim enerji sarfiyatı, uygun fiyatlı olması ve servis hizmetiydi. Şansıma o hafta Bim ve A-101 de ürün satışı vardı. Yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı ben KEYSMART makinesinden yana tercihimi kullandım.

BİM-A101-ŞOK Çamaşır Makineleri Aktüel Ürünler

Bu ürünü almak için Bim’e gidip ödemeyi yaptıktan sonra bir sipariş formu dolduruluyor. Yani makine  markete gelmiyor satın aldıktan sonra Arçelik servisi direkt olarak eve getirip kuruyor. Pazartesi almış olduğum makine 5 gün sonra Cumartesi günü cebime sms geldikten birkaç saat sonra Arçelik servisi tarafından arandım ve adres teyiti alıp aynı gün içinde çamaşır makinesini gelip kurdular. Garanti ve kullanım hakkında bilgi verdiler. Gerek Bim gerek Arçelik in vermiş olduğu hizmetten memnun kaldım.

Makineyi 3-4 gün içinde 4-5 kere kullandım. Kullanma kılavuzunu okuyarak çeşitli programları denedim. Ekonomik mod olarak Pamuklu eko 40 derece ve Pamuklu eko 60 derece programları var. İki programı da kullandım. Ayrıca fazla kirli çamaşırlar için ön yıkamalı 60 derece programını kullandım. Mini 30 derece programını kullanmadım fakat muhtemelen az kirli ve hızlı yıkama için kullanılıyor. Hassas çamaşırlar için elde yıkama 40 derece modu var. Ayrıca makinenin hangi devirde çalışacağını seçebileceğimiz tuş ta mevcut. Çocuk kiliti ve zaman erteleme fonksiyonları var. Makineye çamaşır koymadan kendi kazanını temizlediği program mevcut ve her 3-4 ayda bir çalıştırılarak kazan temizliği yapılabilir. Boyut olarak biraz ufak ve kibar bir tasarımı var. 6-7 ay önce 900 TL imiş. Ben 1100 TL ye aldım. 200 TL artış olmuş. Yine de piyasaya göre fiyatı uygun bence. Bu fiyata göre göstermiş olduğu performans benim ihtiyacımı karşılamaktadır.

Makinemden memnunum ve size de öneririm.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bana da uygun fiyatlı bir makine lazım. Tahminimce Bim in ürünü işimi görür. Markete gidip soracağım bakalım kalmış mı? Yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu