Serbest Bölge

300 Edu, Gov 50 Adet, 5000 Com, Backlink Listesi

Backlink bir sitenin Sizi referans göstererek sitenize link verme işlemidir. Kullanıcılar araştırma yaparken hoşuna gittiği içerikleri zamanla paylaşır. Bu paylaşımlar zamanla çoğalarak yayılır. Google botları site tarama işlemi yaptığında Sizin sitenizin linkini görür ve sizin sitenizide ziyaret eder. Hem sitenizin daha hızlı index almasına yarar, hemde domain otoritesini yükseltir.

Edu, Gov 50 Adet, Com, Backlink Listesi

2017 yılına kadar en etkili olan SEO yöntemlerinden biride değerli sitelerden baclink alma işlemiydi. Üst düzey sitelerden backlink alınarak hedef anahtar kelimelerde başarı sağlanabiliyordu. Google backlink hususun ticarete dönüştüğünü fark etmiş olmalı ki bu alanda ölçüt değerlerini değiştirdi. Herkesin ulaşabildiği ve kolay alınan backlinklerin değerini neredeyse çok düşük değere dönüştürdü. Örneğin facebook, instagram, twitter gibi güçlü sosyal medya platformlarından herkes profiline yazmış olduğu siteler sayesinde backlink alabiliyor. Ama alınan bu backlink sitenizde çok büyük bir etki gösteriyor mu? Tabiki de hayır. Çünkü isteyen herkes bu tür platformlardan üye olarak backlink alabiliyor. Onun için kimsenin backlink alamadığı platformlardan gelecek baclink size çok büyük katkı sağlayacaktır.

Edu, Gov Backlink-Siteleri-Listesi

Baclink alırken dikkat edilmesi gereken en büyük husus aynı sektörde çalışan firmalardan, sitelerden backlink alabilmektir. Örneğin Vinç kiralama sektöründe çalışan bir firmanın eğitim sitesinden backlink alması abestir. Ama farklı bir vinç firmasının, Sizin Vinç firmasını önermesi çok etkili bir tekniktir. Tabi düşünüldüğü zaman rakip sitenin size backlink vermesi neredeyse imkansızdır. Bunun için kendi rakiplerinizi oluşturup kendi sitenize link vermeniz sizi başarıya götürecektir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en büyük etmen sitelerin farklı host ve ip lerde bulunması şarttır.

Google backlink kriterini mutlaka ölçmek zorundadır. Bunun içindir ki pek popüler olmasa dahi backlink hala bir seo kriteridir. Bunu deneyimlerimle ve çalışmalarımla görüyorum.

Edu ve Gov Backlinkler en değerli backlinkler arasında yer alır. Çünkü domain otorite puanları yüksektir.

Seo çalışması uyguladığım firmalara edu ve gov uzantılı sitelerden backlink verdiğimde ilgili anahtar kelimelerde müthiş bir sıçrama olduğunu gözlerimle gördüm. Onun için elimde bulunan gov ve edu backlinkleri siz değerli Kardeşlerimle paylaşacağım.

Aşağıdaki siteden indirebilirsiniz.

https://www.wpsefi.com/backlink-nedir-turleri-edu-gov-backlink-listesi-analizi/

gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Eğer ki sitenizi dahada ileri seviyeye götürmek istiyorsanız SEO Teknikleri adlı makaleyi okuyarak SEO hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca WordPress hızlandırma teknikleri ile de sitenizin hızını artırabilir, SEO da rakiplerinizin önüne bir adım geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu